מחירים

pricelist hebrew 01052023

סיורים בארץ ישראל

ישראל היא אחת המדינות המגוונות והמרתקות ביותר באיזור הים התיכון. בטיול קצר של מספר ימים ניתן לעבור בין לפחות שלושה איזורי אקלים, טבע וגיאוגרפיה. תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לישראל על מנת לערוך טיולים. לכל זה יש להוסיף את המשמעות התרבותית והדתית של ארץ ישראל, המלווה נוצרים, יהודים ומוסלמים כמעט משחר ההיסטוריה המודרנית. השאלה היא כיצד ישראלים יכולים ליהנות מההיצע הרחב של ישראל ומה הדרך לעשות זאת בצורה הנוחה ביותר.

רצוי להבחין בין איזורים שונים בארץ על מנת להפיק את המרב מסיורים בישראל. באיזור הדרום לדוגמא מחכה אתר אידיאלי ללינה ופעילות מדברית בשם "חאן השיירות". החאן הוקם בשנת 1999 במטרה לארח משפחות והוא נמצא בין שדה בוקר ומצפה רמון. מתוך חאן השיירות ניתן לצאת לסיורים לבד, עם בני זוג או עם המשפחה המורחבת והילדים. אטרקציה כמו חאן השיירות מתאימה גם למי שרגיל לערוך סיורים בירושלים ובגוש דן בלבד, וגם למי שגר באיזור הדרום ומחפש אחר חוויות חדשות.

איזה סיורים מומלצים יש בדרום?
את איזור הדרום כדאי לגלות באמצעות טיולי גמלים, אירוח בדואי, טיולי ג'יפים, סנפלינג וכמובן טיולי אופניים. המסלולים המומלצים נמצאים בקרבת מצפה רמון והנגב. הם שונים לחלוטין מאלו המזוהים עם סיורים בירושלים ובצפון, בעיקר בגלל האווירה המדברית. מומלץ להקצות לפחות מספר ימים לסיורים בדרום הארץ כדי להיכנס לאווירה. בנוסף, אפשר לעצור ולנוח בחוות קורנמל הנמצאת בנגב. זו חוות בודדים המייצרת את גבינות העיזים המשובחות בארץ ובתוכה פועלת גם מסעדה נינוחה.
מי שמעדיף מסלול בדרום בקרבת חאן השיירות ורוצה לצאת אליו בערב צריך להגיע לנחל חוורים. זהו מסלול אופטימאלי ללילות בהירים של ירח מלא, בהם ניתן לקחת חלק בהרפתקאה קסומה ובלתי נשכחת. המסלול נמצא בקרבת האטרקציה והוא פעיל כמעט לכל אורך השנה מלבד ימי השטפונות.

איזור המרכז והצפון
אי אפשר לדבר על סיורים בארץ ישראל מבלי להזכיר את המרכז והצפון. בגוש דן לדוגמא ניתן להתחיל במסלול עדין הכולל את נחל הירקון. בשנים האחרונות עבר הירקון מאמצי שימור אדירים, הבאים לידי ביטוי בעשרות נקודות חן המפוזרות לאורכו ובין ראש העין לתל אביב. טיול לצד נחל הירקון לא דומה לטיולים בדרום או למבנה של סיורים בירושלים מבחינת כמות המים, הצמחיה והחיות.
כל משפחה בישראל צריכה להקדיש לפחות חופשה אחת עבור סיורים בירושלים. האופציה המפורסמת היא לערוך סיור אורבני בין המקומות הקדושים, הכותל המערבי והעיר העתיקה. אופציה אחרת היא לנצל את המרחבים של מדבר יהודה ושל המושבים סביב ירושלים. לא משנה איך בוחרים לערוך את הסיור, העיקר שיוצאים מהבית ומרעננים את השגרה. מעבר לכך, ירושלים היא עיר מפתיעה בה ניתן לבלות זמן איכות משותף עם הורים וילדים בטווח גילאים רחב.