מחירים

price he Pesach

רוצה להיות בלב הענינים?

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

שביל ישראל

על כך שישראל היא אחת מהמדינות היפות ובעלות הנוף המגוון ביותר בעולם אין מחלוקת. אך כיצד מצליחים לעבור בין כל הנופים הללו בפרק זמן קצר, ואיך מתוודעים אל כל המקומות המרשימים שהיא מציעה?

מהו שביל ישראל?
במקום לחשוב כיצד עולים על רכבת ממקום למקום, או כיצד מחנים את המכונית בקרבת נהרות ומפלים, הפתרון מגיע דווקא באופן הכי פשוט שיש, פתרון בדמות שביל ישראל. השביל שחוצה את ישראל מהצפון ועד הדרום הינו מסלול מיוחד שמתפרש על פני כ-1000 ק"מ, ומאפשר צעידה בטוחה בכל השבילים, החל מקיבוץ דן שבצפון הארץ ועד מפרץ אילת, אי שם בדרום הארץ. עם הזמן, השביל, שנחנך בשנת 1995, שונה מעט כתוצאה מהרחבת כבישים בארץ ועקב המצב הבטחוני, אך זמן ההליכה בו נותר כשהיה, כשהממוצע הינו בין 30 יום לבין 60 יום, תלוי כמובן בקצב ההליכה. הסימון בשביל הינו ברור ביותר, כאשר תוכלו למצוא את ההכוונה אליו באמצעות שלושה פסים מדורגים בצבעי הלבן, הכחול והכתום. הלבן, שמייצג את השלג של הגולן והחרמון, הוא הצבע שמסמן שהולכי הרגל צועדים בכיוון צפון, ואילו הכתום, המייצג את המדבר, יכוון אותם דרומה.

המסלולים והנופים של השביל:
היעדים אליהם ניתן להגיע באמצעות השביל הינם מגוונים, ודואגים לשמור על רמת העניין הגבוהה של כל מטייל, שיזכה לנופים אחרים ולחוויות שונות בכל מקום אליו יגיע. ברחבי השביל מסתתרים משטחי פרחים צבעוניים, חורשות ירוקות, אתרי עתיקות מסקרנים, כפרים היסטוריים והרים מרשימים, כשכל מטייל בוחר להתעכב ולהשתקע במקום אחר, בהתאם לנופים המתאימים לו ולהכנסת האורחים לה הוא זוכה על ידי ה"מלאכים" של השביל, אלו שדואגים למזון, מים, לינה ומקלחת בעבור המטיילים בנקודות שונות בשביל, כאשר ברוב המקרים זה בחינם ורק לעיתים נגבה תשלום, שאף הוא סמלי בלבד. שביל ישראל הינו רצוף מקומות אטרקטיביים, כשבכל איזור בו עוברים, מסתתרים כמה מקומות שבדרך כלל זוכים לפופולריות גבוהה יותר מהשאר. כך לדוגמא בגליל יהיו אלה הר מירון והר תבור אליהם יגיע המספר הרב ביותר של המטיילים, נחל אלכסנדר וחוף בית ינאי יתפסו את הבכורה בשרון, המכתש הקטן ושדה בוקר יבלטו בקרב המטיילים ככל שהם יחלו להדרים וכמובן שבסופו של הטיול הרי אילת יהיו אטרקציה נהדרת לדעת כולם.

מה חשוב לזכור טרם היציאה אל שביל ישראל:
למרות שחלק מהיעדים הנהדרים שמוצעים במסגרת הכביש מאוכלסים ומיושבים, ואף על פי שמלאכי השביל מסייעים בכל הדרוש, בטרם כל יציאה אל השביל חשוב לערוך רשימה מסודרת בה כתוב מהם הדברים המשמעותיים ביותר אותם יש להביא לטיול. חשוב לזכור שיציאה למסלול כמו שביל ישראל היא אינה כמו יציאה לטיול רגיל, ולצד הדברים הבסיסיים אותם יש להביא לכל טיול כמו כובע, קרם הגנה ומים, חשוב גם להביא בגדים אותם תוכלו להחליף במהלך המסלול, מפה שתעזור לכם לנווט בין סימוני הדרך, ושק שינה או אפילו אוהל בעזרתם תוכלו ללון עם רדת החשיכה.